Niezwykły talent do pisania

Katarzyna Grochola (książki dostępne w Taniej Książce) już od małego miała niezwykły talent do pisania. Zresztą, dało się to już zauważyć w szkole średniej. Chociaż, zanim na poważnie zabrała się za pisanie, minęło dużo czasu, a ona sama próbowała swoich sił w różnych zawodach. Przez pewien czas autorka była nawet nieobecna w kraju, ponieważ była pewna, że w innym miejscu będzie jej lepiej.

Grochola jest taką autorką, która nie boi się mówić o przemocy wobec kobiet. Sama miała z tym problem, będąc w toksycznym związku. Na szczęście, miała w sobie tyle sił i samozaparcia, że udało jej się z tej relacji wyzwolić, co pozwoliło jej na nowo odetchnąć świeżym powietrzem. Teraz autorka wspiera ruchy, które związane są z przemocą wobec kobiet. Wykorzystuje takie wątki w swoich książkach, pokazując im, jak są silne. Każda z kobiet może się z tego wyzwolić. Musi mieć tylko w sobie dość siły, aby wziąć się za działanie.

Pocieszki

Z czym kojarzyć może się tytuł takiej książki? Z czymś bardzo pociesznym. Z czymś, co docelowo ma poprawić humor. I taka jest właśnie książka Grocholi, która zawiera 52 historie, czyli tyle, ile jest tygodni w ciągu roku. Historie, które mają nieść ze sobą optymizm i nadzieję, że jutro będzie lepiej. Czy tak będzie faktycznie? Tego się przekonamy. Na razie pozostaje wziąć do ręki książkę, gdzie opisane są historie absurdalne, często niewiarygodne, ale prawdziwe. Nie ma tu miejsca na nic zmyślonego. To, jak historia zostanie potraktowana przez czytelników, zależne jest już tylko od nich samych.

Zagubione niebo

Autorka powróciła do najlepiej jej znanej formy. Oto 15 krótkich opowiadań, które w całości odnoszą się do miłości. Tak, mamy tutaj piękną, wręcz lukrowaną miłość, która aż ocieka od słodyczy. Ale nie można zapomnieć o tym, że miłość niekiedy objawia swoje nieco bardziej wzgardzone oblicze, które kojarzy się bólem, tęsknotą, żalem. Warto sprawdzić, aby przypomnieć sobie, że miłość różne może mieć oblicze, a a każdy człowiek powinien zdawać sobie z tego sprawę.